BA, Bygg- och anläggningsprogrammet

Gustav Andersson, Eksjö

Martin Artursson, Korsberga

Andreas Bergdal, Vetlanda

Adam Candestam, Vetlanda

Jasmin Catak, Vetlanda

Hedvig Cederberg, Vetlanda

Isak Emanuelsson, Vetlanda

Olle Eriksson, Landsbro

Hampus Folkesson, Vetlanda

Roholla Hagatulah, Vetlanda

Anton Holm, Vetlanda

Pontus Hägneryd, Vetlanda

Viktor Johansson, Ekenässjön

Måns Jönsson, Vetlanda

Samuel Krantz, Eksjö

Obed Landu, Korsberga

Anton Lindahl, Myresjö

Zacharias Malmborg, Eksjö

Billy Nero, Vetlanda

Albin Renholm, Eksjö

Dennis Runesson, Älghult

Martin Samuelsson, Eksjö

Shaded Shovalov, Eksjö

Ludwig Sjöblad, Korsberga

Daniel Svensson, Vetlanda

Jonathan Svensson, Rottne

Linus Toresson, Tjureda

Kevin Vilhelmsson, Myresjö

Gustav Wallin, Tranås

Albin Zimmermann, Vetlanda

BAMAL0L, Bygg- och anläggningsprogrammet - måleri, lärling

Alfred Hugosson, Eksjö

EE, El- och energiprogrammet

Hugo Bexell, Ekenässjön

Jonatan Franzén, Ekenässjön

Philip Gustafsson, Vetlanda

Philip Hed, Holsbybrunn

Viktor Holmberg, Holsbybrunn

Mirnes Hopovac, Ekenässjön

Max Hugosson, Korsberga

Joakim Jertland, Björköby

Sebastian Johansson, Vrigstad

Stef Koning, Vetlanda

Johan Landebro, Vetlanda

Rasmus Lundström, Holsbybrunn

Anton Lüning, Vetlanda

Lasse Mundt, Korsberga

Axel Rehnberg, Sävsjö

Jonathan Sandahl, Vetlanda

Oscar Stenman, Landsbro

Anton Tan, Sävsjö

Ruben Tielman, Landsbro

Simon Zimmermann, Vetlanda

EK, Ekonomiprogrammet

Anna Ahlander, Sävsjö

Elin Albinsson, Vetlanda

Wilma Andersson, Landsbro

Jessica Aronsson, Vetlanda

My Bengtsson, Vetlanda

Isa Bergman, Vetlanda

Anna Bjelic, Vetlanda

Alfons Cantby, Vetlanda

Nils Claesson, Jönköping

Ellen Dellstål, Ekenässjön

Thea Engelbrektsson, Vetlanda

Alice Ferm, Ekenässjön

Hilda Ferm, Ekenässjön

Tilda Freij, Myresjö

Caesar Jonsson Friberg, Vetlanda

Edwin Fridell, Vetlanda

David Gren Vidén, Vetlanda

Felix Gudmundsson, Vetlanda

Emilia Heidar, Vetlanda

Rebecka Henrysson, Mariannelund

Elsa Hugosson, Landsbro

Johanna Hugosson, Vetlanda

Julia Ilsk, Ekenässjön

Agnes Johansson, Vetlanda

Maja Johansson, Holsbybrunn

Vendela Johansson, Vetlanda

Anton Jältborn, Vetlanda

Julia Karlsson, Vetlanda

Simon Karlsson, Vetlanda

Hampus Karmetun, Vetlanda

Emmy Koste, Vetlanda

Felicia Leandersson, Sävsjö

Amanda Lipic, Vetlnada

Simon Mourad, Eksjö

Ferisa Omic, Virserum

Wilma Petersson, Sävsjö

Tova Racov, Vetlanda

Mehdi Rahmani, Vetlanda

Julia Rudenlöv, Sävsjö

Josefine Sandberg, Vetlanda

Gustav Sandgren, Vetlanda

Isac Sigfridsson, Myresjö

Alice Sunesson, Vetlanda

Hugo Svensson, Vetlanda

Ida Trofast, Sävsjö

Rutgrus Anton Van Manen, Landsbro

Ebba Ytterell, Vetlanda

ESMUS, Estetiska programmet - musik

Jennifer Bergström, Myresjö

Felicia Christensen, Sävsjö

Anton Jensen, Sävsjö

Ellen Larsson, Vimmerby

Frida Nilsson, Sävsjö

Sunny Petersson, Sävsjö

Vendela Rancinger, Sävsjö

Sara Sjöberg, Eksjö

Moa Svensson, Sävsjö

LÄS MER: Estetprogrammet blir kvar

FAFAS, Programmet för fastighet, anläggning och byggnation

Jimmy Ohlsson, Landsbro

FTPER0L, Fordons- och transportprogrammet, lärling

Eric Axelsson, Vetlanda

Yunior, Lilja Enander, Nässjö

Albin Fransson, Norrhult

Moa Freid, Vetlanda

Carl Hanzén, Sävsjö

Alexander Hellsten, Norrhult

David Högman, Vetlanda

Robin Lind Ivarsson, Vetlanda

Daniel Jonsson, Kvillsfors

Fredric Lindahl, Vetlanda

Tess Niander, Vrigstad

Alexandra Sund, Vrigstad

Markus Svensson, Ekenässjön

Ted Vidén, Vetlanda

HA, Handels- och administrationsprogrammet

Fanny Andersson, Ekenässjön

Julia Isaksson Andersson, Järnforsen

Amanda Lagerqvist Bessford, Korsberga

August Bexel, Vetlanda

Nathalie Bogar, Vetlanda

Alma Kopparsjö Ekman, Sävsjö

Clara Filipsson, Vetlanda

Albert Frisk, Korsberga

Alma Heiver, Vetlanda

Julia Herbertsson, Eksjö

Emelie Johansson, Vetlanda

Amanda Karlsson, Vrigstad

Daniel Käkönen, Vetlanda

Natacha Lamngam, Vetlanda

Nicole Nilsson, Vetlanda

Nell Oskarsson, Vetlanda

Moohamed Abdulkader Sharif, Vetlanda

Sandra Sneidern, Vetlanda

Hilda Svensson, Ramkvilla

HPHAN, Programmet för hantverk och produktion

Madeleine Wigh, Holsbybrunn

HRHOT, Programmet för hotell, restaurang och bageri

Viktor Persson, Sävsjö

LÄS MER: TV: Studenter sprang ut

HVFLO0L, Hantverksprogrammet, lärling

Maryam Abuabed, Vetlanda

Ellen Eriksson, Korsberga

Sanna Gildert, Landsbro

IMPORT, Programinriktat individuellt val mot Fordons- och transportprogrammet

Lukas Gustafsson, Vetlanda

Christoffer Tornell, Ramkvilla

Annons

IMPROHA, Programinriktat individuellt val mot Handels och administrationsprogrammet

Bianca Erlingsson, Vetlanda

Alexander Svensson, Vetlanda

IMPROIN, Programinriktat individuellt val mot Industritekniska programmet

Ludwig Andersson, Vetlanda

Harly Gustafsson, Korsberga

Armen Selimovic, Vetlanda

IMPRORL, Programinriktat individuellt val mot Retaurang- och livsmedelsprogrammet

Matilda Jansson, Nässjö

Jonathan Johansson, Vetlanda

IMPROVF, Programinriktat individuellt val mot vvs- och fastighetsprogrammet

Erik Asplund, Vetlanda

Rajab Ali Bagheri, Holsbybrunn

Jacob Borneling, Vetlanda

IMRPVO, Programinriktat individuellt val mot Vård- och omsorgsprogrammet

Anna Alpliden, Sävsjö

Sebastian Johansson, Sävsjö

Ali Zubair Nawrozi, Vetlanda

IMSPR, Introduktionsprogrammet - språkintroduktion

Ali Jawid Afzali, Vetlanda

Shaymaa Alhamdo, Vetlanda

Hamam Alhamoud, Vetlanda

Shafigallah Amiri, Holsbybrunn

Mustafa Azizi, Ramkvilla

Milad Esmaile, Vetlanda

Kamal Uddin Haidari, Holsbybrunn

Zakir Haidari, Ramkvilla

Sabah Hallak, Pauliström

Abdi Karim Hassan, Ramkvilla

Esmail Hazara, Vetlanda

Abuzar Hoseini, Vetlanda

Habiboullah Ibrahimkhil, Holsbybrunn

Mustafa Jafari, Holsbybrunn

Yusef Kawyes, Pauliström

Javid Mahmoudi, Holsbybrunn

Lina Mahomed Mohamed, Ekenässjön

Jafher Mirzai, Vetlanda

Khadija Mulhem, Korsberga

Mahdi Nourzi, Vetlanda

Ehsan Rayabi, Vetlanda

Farzana Sharifi, Pauliström

Zolfa Sharifi, Pauliström

Rezwan Sohbat, Holsbybrunn

Apt Srithanyarat, Vetlanda

Emun Tsegazeab, Vetlanda

LÄS MER: Se balparen från röda mattan

IMYRK, Introduktionsprogrammet

Hasan Hamid Abul, Oskarshamn

Mariam Al-yousef, Vetlanda

Mohammad Almarashli, Landsbro

Angham Awad, Vetlanda

Linda Björnberg, Vetlanda

Feras Fayad, Vetlanda

Jari Florin, Vetlanda

Viktoria Gustafsson, Myresjö

Beatrice Nordlöw Hammarstedt, Vetlanda

Emilia Johansson, Åseda

Niclas Johansson, Landsbro

Nathalie Lindberg, Ekenässjön

Joudy Mael, Vetlanda

Habid Allah Naseri, Korsberga

Jana Othman, Vetlanda

Rana Sabeour, Vetlanda

Denniz Svensson, Holsbybrunn

IMYRKFT, Yrkesintroduktion mot Fordons- och transportprogrammet

Filip Andersson, Landsbro

Dennis Bergström, Holsbybrunn

Robin Johansson, Vetlanda

Gustav Karlström, Vetlanda

Mohamed Tofik Nur, Vetlanda

IMYRKIN, Yrkesintroduktion mot IN

Albin Franca, Ekenässjön

Hampus Fransson Laitinen, Korsberga

William Rudberg, Vetlanda

Egon Svensson, Landsbro

Leslihie Wasslavik, Vetlanda

IMYRKRL, Yrkesintroduktion mot Restaurang och livsmedelsprogrammet

Sandra Augustsson, Vetlanda

Malin Sjöberg, Holsbybrunn

IN, Industritekniska programmet

Pontus Fransson, Eksjö

Oscar Gustafsson, Eksjö

Deborah Jigblad, Sävsjö

Carl Sjögren Johansson, Vetlanda

Jonathan Karlsson, Korsberga

NA, Naturvetenskapsprogrammet

Flona Abdullahi, Vetlanda

Alma Ahlgren, Vetlanda

Farah Al-habali, Vetlanda

Mahmoud Alshahel, Vetlanda

Elif Aricak, Vetlanda

Ezzulddin Aziz, Vetlanda

Darko Buljevic, Ekenässjön

Elsa Claesson, Vetlanda

Wilma Danlid, Vetlanda

Isac Edefors, Ekenässjön

Elin Edgarsson, Kvillsfors

Bejna Ekin, Vetlanda

Moa Emilsson, Norrhult

Tilda Eriksson, Vetlanda

Erik Forssell, Vetlanda

Evelina Myrne Gross, Myresjö

Embla Halldin, Vetlanda

Malgorzata Iwanyszyn, Holsbybrunn

Maja Johansson, Sävsjö

Elin Karlsson, Holsbybrunn

Jennifer Larsson, Myresjö

Tim Liljeblad, Ekenässjön

Molly Ljunggren, Sävsjö

Adrian Liljeholm Lundin, Ramkvilla

Ebba Olausson, Vetlanda

Albin Samuellsson, Vetlanda

Maja Starck, Vetlanda

Matilda Steen, Vetlanda

Elsa Thoreström, Sävsjö

Alma Toftgård, Huskvarna

RL, Restaurang- och livsmedelsprogrammet

Alva Folkesson, Vetlanda

Elly Folkesson, Vetlanda

Jonas Karlsson, Åseda

Cecilia Jonsson Melin, Upplands Väsby

Therece Ullbrant, Korsberga

SA, Samhällsvetenskapsprogrammet

Bahjo Abdulkadir, Vetlanda

Donat Agushi, Virserum

Sahel Ahmadi, Ekenässjön

Felicia Albinsson, Vetlanda

Amer Asic, Virserum

Linn Bahls, Sävsjö

Markus Bergström, Virserum

Hannah Bjerhag, Sävsjö

Ella Blomstrand, Sävsjö

Anna Bredin, Vetlanda

Elin Brihall, Vetlanda

Alexander Börjesson, Eksjö

Alin-cristian Croitoru, Sävsjö

Ann Elg, Vetlanda

Julia Eriksson, Vetlanda

Theo Franzén, Ekenässjön

Adisa Garibovic, Vetlanda

Liridona Gashi, Vetlanda

Filip Granman, Eksjö

Tilde Gustafsson, Vetlanda

Malte Gustavsson, Sävsjö

Edvard Göransson, Sandsjöfors

Emma Hall, Virserum

Shahd Hamdan, Vetlanda

Aya Hassan, Vetlanda

Simon Hedengren, Eksjö

Sandra Hemmingsson, Virserum

Jacob Hughes, Holsbybrunn

Sidi Idris, Nässjö

Elina Josefsson, Sävsjö

Julia Ingemarsson Koch, Rosenfors

Frida Lindhe, Mariannelund

Julia Lipic, Virserum

Linn Nielsen, Sävsjö

Tova Riberth, Korsberga

Kimberly Rittervall, Vetlanda

Jonathan Sahlström, Virserum

Nellie Sjösten, Virserum

Paula-diana Sorik, Ekenässjön

Ebba Svebeck, Åseda

Linda Jansson Thalin, Myresjö

Martin Thor, Vetlanda

LÄS MER: Elever bygger fontänscenen

TE, Teknikprogrammet

Abdullah Abass, Vetlanda

Jomna Alwan, Holsbybrunn

Alexander Augustsson, Vetlanda

Khalil Awad, Vetlanda

Daniel Billqvist Beitez, Rosenfors

Erik Blad, Ramkvilla

Ester Borg, Vetlanda

Victor Bruce, Virserum

Rasmus Brunosson, Vetlanda

Oscar Carlesjö, Vetlanda

Oskar Danielsson, Vetlanda

Jonathan Edström, Korsberga

Elina Evanson, Ramkvilla

Emil Fingalsson, Ramkvilla

Alfred Fröding, Vetlanda

Jesper Fröding, Vetlanda

Mujo Hadzimesic, Holsbybrunn

Julia Henrysson, Holsbybrunn

Elias Hillström, Vetlanda

Alexander Jamal, Ekenässjön

Edvin Johansson, Korsberga

Johan Karlsson, Virserum

Sebastian Karlsson, Virserum

Anna-lena Kleinert, Åseda

Linn Kärvegård, Vetlanda

Omar Matar, Korsberga

Villiam Olofsson, Holsbybrunn

Noah Renebrant, Vetlanda

Axel Ribbholm, Landsbro

Erica Rickard, Vetlanda

Daniel Salo, Vetlanda

Arvis Selhorst, Korsberga

Aghil Shirzey, Vetlanda

Panuwat Somchok, Ekenässjön

Robin Ström, Kvillsfors

Felicia Svensson, Vetlanda

Simon Qvistberg Svensson, Virserum

Daniel Thorn, Holsbybrunn

Martien Johannes Mar van Manen, Lansbro

Hugo Wilhelmsson, Vetlanda

Jesper Zelion, Virserum

Albert Ärleskog, Målilla

VF, Vvs- och fastighetsprogrammet

Jonathan Danielsson, Korsberga

Emil Granqvist, Norrhult

Oliver Petersson, Vetlanda

Kristian Dahl Svahn, Vetlanda

Linus Åverling, Vetlanda

VO, Vård- och omsorgsprogrammet

Josephine Bird, Eksjö

Emma Bloom, Åseda

Deeqo Abdi Dhiblawe, Vetlanda

Agnes Edvinsson, Vetlanda

Andrea Ewens, Holsbybrunn

Ninna Jelicic, Vetlanda

Agnes Leiner, Eksjö

Tilda Liljeblad, Ekenässjön

Linnéa Lindell, Vetlanda

Elin Ljunggren, Vetlanda

Stina Lövgren, Lansbro

Hanna Nissfolk, Vetlanda

Olivia Petersson, Åseda

Amanda Runesson, Vetlanda

Johanna Salonen, Ekenässjön

Elsa Sellmo, Vetlanda

Märta Steinwall, Vetlanda

Hilma Strand, Vetlanda

Olivia Strandberg, Vetlanda

Elsa Svensson, Rörvik

Vivian Trinh, Åseda

LÄS MER: De är antagna till Aleholm