AHADM, Programmet för administration, handel och varuhantering: Kevin Aschenbrenner, Tim Danielsson, Hannes Isaksson, Janina Johansson Blixt, Alma Linnér.

BA, Bygg- och anläggningsprogrammet: Karl Andersson, Robin Berg, Gustav Björnlund, Carl-Henric Boström, Andreas Carlson, Oliver Claesson, Arvid Eriksson, Jacob Eriksson, Noel Eriksson, Martin Fröding, Filip Hjärtberg, Edvin Hugosson, Alma Isaksson, Jonathan Johansson, Max Jönsson, Adam Karlsson, Hugo Lindqvist, Adam Lisell, Hannah Molin, Emil Nordström, Jakob Norrlin, Jakob Olsson, Nora Pilåsen, Alfred Randau, Linus Sandqvist, Jonatan Svahn Dahl, Gustaf Svärdh, Josef Wernbo.

BAMAL0L, Bygg- och anläggningsprogrammet, måleri lärling: Omar Kour.

BAPLLA0L, Bygg- och anläggingsprogrammet, plåtslageri lärling: Lukas Sjöstrand, Sebastian Skeberg.

BF, Barn- och fritidsprogrammet: Mayas Abohassan, Alma Adolfsson, Lovisa Ahrnstedt Zier, Elin Andersson, Nathalie Artmark, Benjamin Bengtsson, Albin Bågenhammar, Elin Dalsjö, Alva Eriksson, Ghulam Faquri, Linnea Hermansson, Rebecca Hinze, Julia Holgersson, Emma Hugosson, Nellie Johansson, David Jovanovic, Jonathan Karmefors, Ella Magnusson, Amina Omic, Ollie Svensson, Emina Talic, Lovisa Österberg.

Annons

EE, El- och energiprogrammet: Hamam Alhamoud, Kevin Berg, Karl Broqvist, Melvin Brusefält, Oliver Folkesson, Isac Fransson, Gentrit Gashi, Alexander Gross Myrne, Deividas Gudas, Luca Irsara, Emil Klein, Joel Koch, Rasmus Lif, Neo Lindholm, Emil Ljungberg, Stina Lönn, Alex Olsen, Isak Ottosson, Adam Saviluoto, Morgan Steinwall, Noah Wernersson.

EK, Ekonomiprogrammet: Julia Abrahamsson, Deart Agushi, Ahmed Khalid Ahmed, Moayad Almoussa, Sixten Andersson, Lucas Bjälestig, John Björklund, Amos Björkman, Agnes Bombier, Anna Bredin, Vilda Bredin, Gustav Bäck, Emma Candestam, Theodor Claesson, Ellen Danlid, Erol Dervisevic, Carl Anton Christer Douhan, Nellie Engström, Rebecca Friedrichs, Ebba Gunnarsson, Tilde Hallgren, Oliver Heidar, Filip Henriksson, Hedda Hillström Frid, Simon Holmgren, Gustav Jansson, Erik Johansson, Ludvig Johansson, Nelly Johansson, Oskar Jonsson, August Klang, Marisa Klemola, Kevin Leandersson, Viktor Lindahl, Viggo Lindberg, Elin Lindquist, Elin Ljungberg, Napassorn Meepayung, Elias Mähler, Jonna Nilsson, Sophie Nygren, Elvira Persson, Amanda Ramborgh, Gustav Ribbholm, Alexander Sandberg, Alexandra Sandberg, Awa Saviluoto, Filippa Sigfridsson, Alice Sinsek, Tyra Stenervik, Anton Svensson, Edvin Sätterström, Cecilia Söderblom, Erik Thålin, Felicia Vajda, Hanna Vajda, Olle Waldmann Bergvall, Nelly Walldén, Dennis Zeric, Maja Ärleskog.

FAFAS, Programmet för fastighet, anläggning och byggnation: Abshir Mohamedamin Mohamed.

FTPER0L, Fordons- och transportprogrammet, lärling: Zakerhossein Amiri, Leon Bahls, Pontus Dahl, Kalle Frej, Javed Haidri, Emil Hellberg, Eddie Jacobsson, Alfons Johansson, Kristian Johansson, Theo Nero, Najibullah Nouri, Rasmus Ragnarsson, Oskar Rydh, Love Väljä.

HA, Handels- och administrationsprogrammet: Johanna Andersson, Arber Berisha, Isabella Björk, Agnes Brorsson, Elsa Brorsson, Annie Claesson, Abbe Ekelund, Ella Granström, Felicia Gustavsson, Jazmina Hedqvist, Emma Hjälmeby, Wilma Hördegård, Elin Jennerstrand, Allie Koste, Stina Krafft, Matilda Köhlin, Filippa Nilsson, Josef Persson, Tilde Sjösten, Jakob Sjöström Jennerstrand, William Stark, Belma Sumic, Elin Söderström, Emely Wollenberg Povlsen.

HRHOT, Programmet för hotell, restaurang och bageri: Linn Mellqvist.

HVFLO, Hantverksprogrammet: Molina Krall, Emmastina Rancinger, Amanda Sörén, Lina Wetterholm.

IMPROBF, Programinriktat ind val mot Barn & Fritidsprogrammet: Mohammad Amini, Tove Asplund, Lana Kassab, Ranim Khshan.

IMPROFT, Programinriktat ind val mot Fordons- och transportprogrammet: Samer Abd-al-hadi, John Halldin.

IMPROHA, Programinriktat ind val mot Handels- och administrationsprogrammet: Jwan Sheikh Bouzan, Marta Slebioda.

IMPROIN, Programinriktat ind val mot Industritekniska programmet: Kevin Andersson, Mirnes Horic, Christoffer Norrlin, Sebastian Oskarsson.

IMPRORL, Programinriktat ind val mot Restaurang- och livsmedelsprogrammet: Ludvig Karlsson, Joel Persson.

IMPROVF, Programinriktat ind val mot vvs- och fastighetsprogrammet: Anell Alagic, Kim Gunnarsson.

IMPROVO, Programinriktat ind val mot Vård- och omsorgsprogrammet: Emilia Skärlid.

IMYRKFT, Yrkesintroduktion mot Fordons- och transportprogrammet: Matin Ahmadi, Jatuphon Chaimongkon, Kamal Uddin Haidari, Habiboullah Ibrahimkhil, Ahmad Shah Fazli.

IMYRKIN, Yrkesintroduktion mot IN: Aman Araya, Kazem Hassani, Edvin Karlsson, Mojib Omari, Julia Pihlajamäki.

IMYRKRL, Yrkesintroduktion mot Restaurang- och livsmedelsprogrammet: Sofia Lundh, Apiwat Srithanyarat.

IN, Industritekniska programmet: Yousuf Mohammed Abdi, David Ahnstedt, Ahmed Al-shalabi, Awet Bahlbi, Gabriel Berg, Ida Blickander, Joel Evertsson, Ahmad Hassoun, Filip Hjälmeby, Patrik Jonsson, Sofia Karlsson, Timmy Ljung Stein, Pontus Ney, Del Tapiwa Nyashanu. Otto Thureson.

NA, Naturvetenskapsprogrammet: Adna Abdulkadir, Max Airosto, Baraa Al Malek, Hussein Al-ameri, Raghad Ayed, Mohammad Badenjki, Ottilia Bergholm, Emmy Carlsson, Axel Cato, Almina Dahlberg, Hugo Dahlén, Josefine Enarsson, Evelina Fischer, Abdulrahman Hamo, Lisa Holmberg Karlsson, Farima Husseini, Leila Jafari, Phongsakorn Jatbunma, Ella Labraaten, Johanna Leshem Jansson, Eric Melin, Clara Morello Miravet, Maja Nyrén, Alexandra Petrini, Omid Qorbani, Emilia Revelj, Ella Sixtensson, Alva Steindl, Lova Sund, Ling Svahn, Mahnaz Yaghobi.

RL, Restaurang- och livsmedelsprogrammet: Nathalie Cardell, Emma Ferm, Ludvig Gustafsson, Nina Gustafsson, Tuva O´Keeffe, Amanda Åkesson.

SA, Samhällsvetenskapsprogrammet: Filippa Athler, Wilma Berglund, Frida Bergman, Alex Bergsten, Tilda Bjälefors, Madeleine Brunosson, Dijana Bursac, Ruth Carlsson, Edvin Engström, Tilda Gardefors, Lejla Grebic, Olof Götselius, Olivia Hallerboij, Ella Hanzén, Alva Haraldsson, Filippa Helgesson, Xerxes Hellman, Telina Hjärtberg, Linda Hofsö, Josef Hällerå, Alice Hördegård, Emir Isa, Napatsara Jaimueang, Erik Jonsson, Tim Jonsson, Simon Josefsson, Felicia Karlsson, Elsa Marie Karlsson Lundeby, Silas Karlsson, Jakob Kinberg, Alexander Le Hir, Tilda Lindgren, Selma Lindhe, Emilia Lipic, Paulina Lundh, Moa Meyer, Johanna Norrlin, Linnéa Oskarsson, Bella Palmqvist, Isabelle Poopuu Fransson, Elina Ragnerby, Moa Remnebrand, Natasha Rydell, Filip Salehzadeh, Viktor Seger, Wafa Sharif, Amanda Sjöman, William Stejdahl, Stina Strand, Ella Svahn, Elwira Svensson, Emma Svensson, Lovisa Össmar.

TE, Teknikprogrammet: Mohammed Al-yousef, Majd Alahmad, Måns Axelsson, Edvin Berggren, Tage Bergman, Ebba Danielsson Carmström, Tim Engelbrektsson, Simon Fransson, Anton Friman, Rasmus Garnfeldt, Hugo Gustafsson, Isac Henrysson, Aisha Osama Hourani, Adam Hällerå, Adil Ihtzazi, Andreas Karlsson, Christoffer Karlsson, Linnéa Karlsson, Selina Kotola, Nora Krigh, Emma Kullberg, Leon Kärvegård, Anders Lindberg, Emil Lipic, Hanna Lundell, Tove Magnusson, Khaled Mattar, Otto Nordahl, Filip Nylin, Jacob Olaison, Hanna Olsson, Daniel Persson, Eddie Petersson, Mohammad Hussain Rezay, Agnes Sandberg, Ella Sarrion, Zakaria Senno, Elin Sjöstrand, Yana Stupak, Alma Svensson, Tim Tobiasson, Edwin Ytterell, Casper Åverling.

VF, VVS- och fastighetsprogrammet: Jacob Andersson, Oskar Björn, Jacob Franzén, Joshua Geiser, Isac Karlsson, Linus Karlsson, Colin Oskarsson, Alfred Sellmo, Casper Yngvesson Liakos.

VO, Vård- och omsorgsprogrammet: Maryam Ahmadi, Ola Aljondi, Tilda Bergman, Safiyo Abdi Dhiblawe, Zakir Haidari, Elin Johansson, Rebecka Lomas, Alhasan Melhem, Ellen Sigurd, Sarah Von Lonski.